Den Poté

9. září 2006 v 9:54 | Helis |  Filmíky
Do první poloviny je ten film na jedničku , výborné záběry...naprosto sqělé efekty prostě supa...ale druhá polovina začíná být poněkud nudná!:-)

The day after tomorrow (Den poté)

Výzkumy klimatologa Jacka Halla naznačují, že by globální oteplování mohlo spustit prudkou a katastrofální změnu zemského klimatu. Všechno začalo, když se Hall stal svědkem odlomení ledové kry o velikosti Rhode Islandu z antarktického ledového pole. Na celé zeměkouli následovaly prudké změny počasí: v Tokiu padaly kroupy o velikosti grapefruitu, rekordy lámající hurikán řádil na Havaji, v Dillí napadl sníh a přes Los Angeles se přehnala ničivá série tornád. Profesor Rapsona potvrdil Jackovy nejhorší obavy: tyto prudké změny počasí jsou příznakem velké globální změny. Množství vody z tajících polárních ledovců narušilo mořské proudy stabilizující náš klimatický systém. Globální oteplování posunulo planetu na pokraj nové doby ledové, která nastane během jedné globální super-bouře...
Zatímco Jack varuje Bílý dům před blížící se klimatickou změnou, jeho sedmnáctiletý syn Sam uvízl v New Yorku. Obyvatelstvo je evakuováno na jih, avšak Jack míří na sever zachránit Sama. Ale ani Jack není připraven na to, co se stane - jemu, jeho synovi a jeho planetě.

Natočeno: USA 2004
Režie: Roland Emmerich
Scénář: Roland Emmerich, Jeffrey Nachmanoff
Kamera: Anna Foerster, Ueli Steiger
Hrají: Dennis Quaid (Jack Hall), Jake Gyllenhaal (Sam Hall), Sela Ward (dr. Lucy Hallová), Ian Holm (Terry Raspon), Perry King (prezident Blake), Dash Mihok (Jason Evans), Chuck Shamata (generál Pierce), Tony Calabretta (Cabbie), Jay O. Sanders (Frank Harris), Emmy Rossum (Laura Chapmanová)
Délka: 124 minut
Distributor: Bontonfilm

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dájulinka Dájulinka | 22. dubna 2008 v 16:15 | Reagovat

náhodou je to super film, nevím co se ti na druhé půlce nelíbilo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama